Newsy ekonomiczne

Newsy

24.09.2020 Aport przedsiębiorstwa do spółki kapitałowej neutralny podatkowo?

Aport przedsiębiorstwa jest wyłączony spod opodatkowania VAT-em. Aport taki jest traktowany jako zmiana umowy spółki, a co za tym idzie,... więcej »

24.09.2020 Faktury korygujące wysyłane z systemu CMR

Aby umniejszyć VAT należny o wartość wynikającą z wystawionej faktury korygującej, sprzedawca musi posiadać informację ojej odbiorze przez... więcej »

24.09.2020 Sprzedaż sadzonek jako działalność rolnicza - poza podatkiem PIT?

Uprawy roślin ozdobnych w doniczkach na parapetach w mieszkaniu nie występują w tabelach norm działów specjalnych produkcji rolnej. Nadto... więcej »

23.09.2020 Podatek dochodowy: jak ustalić przychód podatkowy po podziale majątku wspólnego?

Nie jest ważne, jaką część ceny za zbywaną nieruchomość wypłacił ci nabywca, a to jaki jest twój procentowy udział we własności tej... więcej »

23.09.2020 Koniec sporów: w ryczałcie samochodowym są wydatki na paliwo

Prawie 6 lat - tyle fiskusowi zajęło zmienienie podejścia i dostosowanie się do wyroków sądowych w sprawie zasad ustalania po stronie... więcej »

23.09.2020 Startupy: dlaczego ważna jest analiza konkurencji?

Ludzie budujący startupy często ulegają iluzji, że ich pomysł jest na tyle unikalny, że z pewnością staną się rozchwytywanymi na rynku... więcej »

22.09.2020 CIT obejmie spółki komandytowe. Stracą wspólnicy

Fiskus chce rozszerzyć listę podmiotów obowiązanych do rozliczania CIT o kolejną spółkę osobową, jaką jest spółka komandytowa.... więcej »

22.09.2020 Elektroniczne potwierdzenie faktury korygującej

Elektronicznie wystawiać można nie tylko faktury, ale też ich korekty, w tym zmniejszające podstawę opodatkowania oraz VAT należny.... więcej »

22.09.2020 Podatek od dofinansowania kosztów działalności gospodarczej

Otrzymałeś wsparcie finansowe w postaci dofinansowania kosztów działalności gospodarczej ze środków funduszu pracy? Pamiętaj, że to... więcej »

21.09.2020 Warunki założenia podatkowej grupy kapitałowej

Dzięki podatkowej grupie kapitałowej, wchodzące w jej skład spółki na gruncie CIT zachowują się jak jeden podmiot. Rozwiązanie takie... więcej »

21.09.2020 Zakup gospodarstwa rolnego: PCC gdy wykorzystany limit pomocy de minimis

Zwolnienie z podatku od czynności cywilnoprawnych zakupu gospodarstwa rolnego jest pomocą rozliczaną w ramach pomocy de minimis. Jeżeli zatem... więcej »

18.09.2020 Zmiana proporcji udziałów w spółce osobowej

Spółka osobowa nie posiada osobowości prawnej. Podatek odchodowy z tytułu uzyskanego przez nią dochodu jest rozliczany na poziomie... więcej »

18.09.2020 Odszkodowanie za utracone dochody zwolnione z podatku

Ucierpiałeś wskutek wypadku drogowego i z uwagi na długą rekonwalescencję utraciłeś dochody? Możesz wystąpić do ubezpieczyciela sprawcy... więcej »

17.09.2020 Czeka cię transformacja cyfrowa? Pomyśl poważnie o grywalizacji

Grywalizacja, czyli wykorzystanie mechanizmów znanych z gier w działaniach marketingowych, HR-owych czy w zarządzaniu, zyskuje na popularności.... więcej »

17.09.2020 Rząd wprowadza pakiet Slim VAT

Slim VAT, czyli zakładana nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług ma uprościć część dotychczasowych procedur. Łatwiej będzie... więcej »

źródło: eGospodarka.pl