Z życia firmy

Wieczór przedsiębiorczości dla kobiet - Hotel Haffner 20.09.2017
Źródło: https://www.facebook.com/LADIES.in.RED.rozwoj.biznes.wizerunek/

Wieczór przedsiębiorczości dla kobiet to cykl spotkań dla Pań prowadzących własny biznes lub myślących o nim. Wydarzenie organizowane przez energetycznych duet LADIES in RED z myślą o rozwoju osobistym, biznesowym i wizerunkowym. Gościem specjalnym była Pani Sylwia Krysa, która opowiadała o asertywności w biznesie (dlaczego asertywne kobiety osiągają więcej w biznesie?, czy to prawda, że asertywni przedsiębiorcy mają wyższe ceny i więcej klientów?, jak rozmawiać o pieniądzach bez skrępowania i poczucia winy?, jak asertywność może pomóc w utrzymaniu równowagi między pracą i życiem prywatnym?). Nie zabrakło też networkingu – wymiany kontaktów i doświadczeń. Gierusz i wspólnicy biuro rachunkowe Sp. z o.o. z przyjemnością wspiera takie inicjatywy i funduje nagrody dla uczestniczek.


XIV Ogólnopolski konkurs amatorów rachunkowości Uczelniada 2016

W dniach 16-18 listopada na Uniwersytecie Gdańskim odbyła się kolejna edycja konkursu Uczelniada organizowana przez Koło Naukowe Rachunkowości AUDYTOR. Gierusz i wspólnicy biuro rachunkowe Sp. z o.o. po raz w pierwszy dołączyło do grona głównych sponsorów. Wśród ufundowanych nagród znalazły się tablety, pendrivy oraz gadżety reklamowe. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy dalszych sukcesów. Na pełną relację z konkursu zapraszamy na stronę https://www.uczelniada.koon.pl/


Wyjazd integracyjno-kulturalny - Warszawa 07-09.10.2016

Jesienny wiatr i deszcz nie zniechęciły uczestników firmowego integracyjno-kulturalnego wyjazdu do odkrywania uroków stolicy. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od kultowego musicalu “Mamma Mia” w teatrze Roma. W sobotę odkrywaliśmy bogatą historię Żydów polskich w muzeum POLIN, a wieczorem głośnym dopingiem wspieraliśmy reprezentację Polski w piłce nożnej w czasie wygranego meczu z Danią. Ostatniego dnia w ciszy i skupieniu zwiedzaliśmy muzeum Powstania Warszawskiego. Na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili, że WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ.


Kurs na Certyfikowanego Eksperta Usług Księgowych - SKwP Serock 29.09-01.10.2016

Na przełomie września i października w urokliwie położnym hotelu Green Park Conference Centre w Serocku odbył się czterodniowy, intensywny kurs na Certyfikowanego Eksperta Usług Księgowych. Wprowadzona przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce certyfikacja jest odpowiedzią na deregulację zawodu księgowego mającą na celu ochronę firm korzystających z usług biur rachunkowych. Aby zdać egzamin i uzyskać tytuł eksperta uczestnicy kursu musieli wykazać się ugruntowaną wiedzą z zakresu: organizacji usług księgowych i systemu kontroli, obowiązków jednostki świadczącej usługi księgowego w zakresie rozliczeń wynagrodzeń i publicznoprawnych, etyki zawodowej, obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, oceny ryzyka w usługach księgowych, konstruowania umów o świadczenie usług księgowych, ochrony danych osobowych oraz odpowiedzialności karnej skarbowej. Miło nam poinformować, że Pani Prezes Barbara Strzałkowska-Gierusz oraz Członek Zarządu Katarzyna Gierusz-Jekiełek ukończyły kurs z pozytywnym wynikiem i otrzymały tytuł Certyfikowane Eksperta Usług Księgowych.


Praktyki zawodowe – edycja 2016

W ramach kolejnej edycji wakacyjnych praktyk zawodowych nasza firma przyjęła w swoje progi dwóch studentów Uniwersytetu Gdańskiego Wydziału Zarządzania. Ich zaangażowanie i wysoki poziom wiedzy księgowej zaowocowały kontynuacją współpracą również w roku akademickim. Studentów zainteresowanych zdobyciem doświadczenia z zakresu księgowości oraz kadr i płac prosimy o kontakt mailowy rekrutacja@gierusz.com.pl

Wakacyjne spotkania serwerowe ACTION, Szczecin 2016.08.18 - 19

Zdjęcia ze strony: https://szkolenia.action.pl/lato2016/prezentacje

Prowadzenie biura rachunkowego nie jest możliwe bez dobrego wsparcia informatycznego. W celu pogłębienia wiedzy oraz poszukiwania nowych rozwiązań informatycznych kierownik działu ksiąg rachunkowych oraz dział IT wzięli udział w konferencji zorganizowanej przez firmę ACTION S.A. Poruszane tematy dotyczyły m.in. legalności oprogramowania, bezprzewodowej sali konferencyjnej, energooszczędnych systemów zasilania awaryjnego oraz nowych rozwiązań serwerowych.


Sylwester 30.12.2015

Biuro to również doskonałe miejsce na imprezę sylwestrową. Szczególnie w gronie dobrych znajomych, wśród balonów, zimnych ogni, z lampką szampana i doskonałym cateringiem. W 2016 rok weszliśmy w doskonałych nastrojach.


Spotkanie świąteczne 15.12.2015

Czas radości, szczerych życzeń i budzącej się nadziei. Już po raz ósmy pracownicy i zarząd Gierusz i wspólnicy biuro rachunkowe Sp. z o.o. spotkali się aby przełamać się opłatkiem i w rodzinnej atmosferze spędzić wieczór. Była to również doskonała okazja aby podziękować wszystkim za wytężoną pracę i zaangażowanie. Miłym akcentem na koniec były świąteczne paczki.


Szkolenie na Stadionie Energa Gdańsk 13.11.2015

Kolejny cykl wewnętrznych szkoleń odbył się na Stadionie Energa Gdańsk. Część merytoryczna została poświęcona najnowszym zmianom w ustawie o rachunkowości oraz przypomnieniu podstawowych pojęć, zasad i założeń z zakresu teorii rachunkowości. Dodatkowo, dyskutowano na temat czynników wpływających na dobre wykonywanie pracy oraz ustalaniu priorytetów zadań księgowych. Podczas części integracyjnej skupiono się na poznaniu predyspozycji zawodowych poszczególnych pracowników oraz rozwijaniu umiejętności pracy w grupach. Na koniec cały zespół zwiedził Stadion Energa Gdańsk oraz skorzystał z atrakcji FUN ARENY.


Staże i praktyki zawodowe – edycja 2015

Gierusz i wspólnicy biuro rachunkowe Sp. z o.o chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z nowym pokoleniem księgowych. W ramach kolejnej edycji staży i praktyk zawodowych nasza firma przyjęła pod swoje skrzydła studentów i absolwentów Uniwersytetu Gdańskiego Wydziału Zarządzania, Sopockiej Szkoły Wyższej oraz Szwajcarskiej uczelni Swiss Hospitality Management School. Dodatkowo, współpracowaliśmy z uczestnikami trzech projektów unijnych “Menadżer jutra – wzrost kompetencji studentów Wydziału Zarządzania UG kierunków Zarządzanie oraz Finanse i Rachunkowość”, “GOTOWI NA SUKCES – akademia aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością” oraz “Otwarci na zmiany – gotowi do pracy”. Dziękujemy wszystkim praktykantom i stażystom za zaangażowanie. Osoby zainteresowane zdobyciem doświadczenia z zakresu księgowości oraz kadr i płac prosimy o kontakt mailowy rekrutacja@gierusz.com.pl.


Dzień księgowego 16.07.2015

W ramach obchodów dnia księgowego Gierusz i wspólnicy biuro rachunkowe Sp. z o.o. zorganizowało loterię dla Klientów i Pracowników połączoną z kwestą na rzecz Sopockiego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt. Każdy kto wsparł czworonogi miał szanse na atrakcyjne nagrody m. in. zniżki na usługi księgowe, kosmetyki do opalania, książka z dedykacją profesora Gierusza, dzień wolny od pracy, szkolenie i wiele innych. Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły ten projekt. Dzięki waszej hojności udało nam się zebrać 145 zł.


Spotkanie świąteczne - Zajazd pod Olivką 12.12.2014


Odbiór Złotego Certyfikatu Rzetelności 2014


Gazeta Finansowa - Krajowy Biuletyn Certyfikacji


Odbiór nagrody Biuro Rachunkowe Roku 2013


Wyjazd integracyjny Kozi Gród 12-14.09.2013


Odbiór nagrody Biuro Rachunkowe Roku 2012